Gdzie jesteś? Obejrzyj ciekawe figi

NIKA BRA-FITING: Obejrzyj ciekawe figi

Czy nosić biustonosz?
Temat jest złożony.

Otóż, piersi rosną do 22 roku życia, a rozwijać zaczynają się, już od około 8 roku życia. Jeżeli dziewczynka uprawia sport typu jeździectwo, sztuki walki, bieganie i inne ćwiczenia związane z ruchem, a piersi się kształtują i przy ruchach "góra-dół, góra-dół" pieri bolą to powinna mieć podtrzymanie biustu za pomocą stanika.

Odpowiednio dopasowany biustonosz zatrzyma na czas uprawiania sportu piersi.

POWINNYŚMY (matki i córki) zwrócić też uwagę na to, co jemy.

Wysiłek fizyczny pozbawia nas płynów, wielu witamin i minerałów, które trzeba uzupełniać. Oczywiście w sposób naturalny uzupełniać owe niedobory, jeżeli to możliwe. Dla piersi oraz całego naszego ciała i organizmu jest potrzebny kolagen, który trzyma nasze ciało w sprężystości. Kolagen, znajduję się w galaretach, który otrzymujemy z wygotowanych nóżek świńskich albo kurzych.

Pionierem w biustonoszach jest brytyjska firma Panache (ponad 30 lat na rynku i w ponad trzydziestu krajach na świecie). Również polska firma Corin, która wraz z naukowcami Politechniki Łódzkiej i prof. Markiem Zadrożnym - kierownikiem Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, przeprowadziła badania naukowe, których celem było stworzenie wyjątkowo wygodnego i bezpiecznego dla zdrowia kobiety biustonosza.

Wracając do nastolatek i sportu, jeżeli piersi NIE BOLĄ - nie muszą nosić biustonosza, ale jeżeli odczuwają dyskomfort to na czas uprawiania sportu powinny założyć stanik, aby piersi nie podskakiwały i nie rozciągały się. Oczywiście, wybór należy do samych dziewcząt.
Biustonosz to profilaktyka na zasadzie: LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ ZAWCZASU . Dopasowanie biustonosza powinno być konsultowane z profesjonalną brafitterką za każdym razem, kiedy biust się powiększa i zmienia.

Zabezpieczamy kaskiem głowę, jadąc na rowerze czy szusując na nartach. Przy jeździectwie konnym, biegach, skakaniu oraz innych intensywnych ćwiczeniach - JEŻELI PIERSI BOLĄ, zakładamy kask na piersi (BIUSTONOSZ). Anatomiczny kształt piersi i odpowiedni rozstaw miseczek zatrzymuje część drgań biustu.

Przez lata spędzone w przymierzalni, widzę, co dzieje się, z ciałem kobiet oraz ich kształtami. Tyją- chudną. Raz jest rozmiar np. 44, potem 38 i takie wahania trwają, a ciało i skóra muszą nadążać. Tylko jak? To wyzwanie dla organizmu, który MUSI dawać radę.

Kiedy piersi bolą to sygnał, że więzadła Coopera zaczynają się rozciągać, jeżeli będą one podtrzymane w odpowiednio dopasowanym biustonoszu ból ustanie, a piersi nie zmienią swojej kondycji na gorszą.

Prawo fizyki oraz prawo grawitacji są bezlitosne, po prostu istnieją. W związku z tym powinnyśmy (matki, nastolatki) umiejętnym podejściem do swojego ciała, zatrzymać biust chociaż na czas uprawiania sportu. Mówi się, że „potrzeba matką wynalazków”, to po co eksperymentować skoro już wynaleziono BIUSTONOSZ, trzeba po prostu go dobrać i używać w razie potrzeby „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dlatego dbajmy o nastoletnie piersi, aby później, w wieku 30/40 lat itd. nie zastanawiać się "dlaczego?".

 

Proponuję chwilę refleksji i zastanowienia.

- Czy chcę?
- Czy powinnam?
- Czy nie chce mi się?
- Czy nosić biustonosz czy nie?

Tak naprawdę zależy to od wielkości piersi i ich kondycji oraz INDYWIDUALNEGO podejścia.

Już w starożytności powstały pierwsze biustonosze dla kobiet, które odczuwały boleści piersi podczas uprawiania sportu. Najważniejszą z nich była opaska zwana „adpodesmos”.

 

Wypełnij ankietę, aby otrzymać indywidualne porady w doborze odpowiedniego rozmiaru. Aby przejść do ankiety kliknij w ten link: ANKIETA

NEWSLETTER

Chcesz być na bierząco z nowościami w naszym sklepie? Zostaw swój adres e-mail poniżej a my powiadomimy Cię o nadchodzących promocjach.

Producenci