Gdzie jesteś? Biustonosz Sportowy - Jaki wybrać?

NIKA BRA-FITING: Biustonosz Sportowy - Jaki wybrać?

Dlaczego ważny jest odpowiedni dobór bielizny sportowej?

Czy wiesz z czego zbudowany jest Twój biust?
Głównie z kilku wyspecjalizowanych warstw; m.in. tkanki tłuszczowej, tkanki łącznej, i gruczołów mlekowych.

 

Film niedostępny

 

Jak widać piersi składają się także z mięśni, które jednak (na nasze nieszczęście) nie spełniają funkcji dbania o idealny kształt. Praktycznie całą pracę podtrzymania i zachowania kształtu wykonuje skóra, która narażona jest na rozciąganie, naciąganie, urazy mechaniczne, a także na procesy starzenia się.

Podczas ruchu nasz biust porusza się razem z nami. To, co się stanie z naszym biustem zależy głównie od  rozmiaru stanika, w którym wykonujemy aktywność fizyczną, ale także od intensywności ćwiczeń.

Ważne jest więc, aby prawidłowo dbać o swoje atuty, aby zachowały swój wygląd na lata.
Jeżeli chodzi o bieliznę sportową, to warto skupić się nad tym jaki rodzaj ćwiczeń wykonujemy (np. joga i bieganie to dwa całkiem odmienne ćwiczenia, wymagające innego doboru przyrządów, ubrań i co najważniejsze bielizny).

 

Jakie są negatywne skutki uprawiania sportu bez odpowiedniej bielizny sportowej?

 
 1. Ból piersi (tzw. mastalgia)
  Bólów piersi może być wiele - menstruacyjne, nie związane z tym cyklem oraz takie, które są wywoływane właśnie przez ćwiczenia fizyczne lub ruch. Bardzo dużo kobiet podczas uprawiania sportu odczuwa taki dyskomfort. 
  Jaki jest tego powód? Ćwiczenie w samych koszulkach, które są prezentowane jako "stanik sportowy" - jak je rozpoznać? Nie posiadają fiszbin, spłaszczają biust, nie stanowią podtrzymania dla piersi, podczas ruchu wszystko w nim ''lata''.. Ceną nie odbiegają od innych biustonoszy, jednak można sobie wyrządzić nimi krzywdę i zniszczyć wygląd swoich piersi.
 2. Narażanie biustu na rozciąganie
  Najbardziej narażona jest skóra naszego dekoltu. Ze stali nie jesteśmy, nasze ciało jest wystawione na wiele szkodliwych czynników. Nawet swobodne wykonywanie podskoków podczas aktywności fizycznej sprawia, że nasza skóra już odczuwa mikroskopijne urazy, które w przyszłości zaczną dawać o sobie znać. 
  Skóra biustu jest w stanie wytrzymać rozciąganie na około 30% i przy takim obciążeniu może wracać do pierwotnej formy, wyglądu.  Natomiast przy większym obciążeniu, skóra przestaje się regenerować, a zmiany stają się ciężkie do odwrócenia.
  Bez owijania w bawełnę - biust zaczyna brzydko wisieć, nie jest jędrny i uniesiony. A tego nie chce każda z nas i nie bójmy się do tego przyznać, że popełniamy jakiś błąd. 
 3.  Ból pleców
  Ten problem głównie dotyczy Pań z większym biustem. Jednak nie jest powiedziane, że Panie z mniejszymi piersiami nie mają takich dolegliwości. Dokładniej chodzi o ból pleców w odcinku szyjnym i piersiowym. Czym to jest spowodowane? Nadmiernym ciężarem piersi, który jest nieprawidłowo podtrzymany. Przy luźnym staniku pod biustem biust nie ma podtrzymania, które jest NAJWAŻNIEJSZE dla bezpieczeństwa piersi i ich wyglądu.
 4. Nadmierne podskakiwanie biustu
  Jak już wyżej zostało napisane - Ćwiczenie w samych koszulkach, które są prezentowane jako "stanik sportowy" powoduje, że nasz biust skacze podczas aktywności fizycznej, rozciągając maksymalnie naszą skórę (głównie grawitacja + intensywność ćwiczenia). Jak taki "stanik" rozpoznać? Nie posiadają fiszbin, spłaszczają biust, nie stanowią podtrzymania dla piersi, podczas ruchu wszystko w nim ''lata''..
 5. Względy psychologiczne
  Kobiety, które ćwiczą bez prawidłowo dobranego biustonosza sportowego mają niższy poziom akceptacji swojego ciała, częściej zniechęcają się do wykonywania takich aktywności lub też całkowicie z niej rezygnują.  Pokazuje to, jak istotny jest dobrze dopasowany biustonosz. W końcu jak mówi powiedzenie "w zdrowym ciele, zdrowy duch".

 

BIUSTONOSZ SPORTOWY- NIEZBĘDNY DLA AKTYWNYCH!
Prawidłowe dopasowanie bielizny sportowej w przypadku osób uprawiających ćwiczenia jest szczególnie ważne, ponieważ piersi wykonują podczas biegu lub skoków tzw. mimowolne ruchy. Zdaniem naukowców przy każdym kroku nasze piersi mogą mieć amplitudę ruchu w górę i w dół nawet 21 cm.
Podczas ćwiczeń następuje rozciągnięcie skóry piersi w momencie, gdy nie są one właściwie chronione. Podczas biegania lub skakania wiązadła Coopera rozciągają się. Są one umieszczone w skórze otaczającej pierś i odpowiadają za stan ich jędrności . Nadmierny ruch piersi wzmaga obciążenie tych więzadeł, a tym samym prowadzi do obwisania biustu. To naprawdę bardzo ważne, aby chronić biust przed trwałym uszkodzeniem zapewniając mu skuteczna ochronę.
Kwestia zakupu dobrego biustonosza to nie tylko wybranie stanika odpowiedniego rodzaju i jakości. Równie ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Nawet najlepszy stanik mona źle dobrać i nie spełni on swojej roli.

 

REWOLUCYJNY PANACHE SPORT: KONIEC Z PODSKAKUJĄCYMI PIERSIAMI!
Koniec z podskakującymi piersiami podczas uprawiania sportu! Po podbiciu rynku bielizny w rozmiarze D+, Panache Lingerie podjęło wyzwanie: przy współpracy z naukowcami i z wykorzystaniem wieloletniej wiedzy o idealnym dopasowaniu bielizny stworzono najbardziej zaawansowany na rynku produkt, który działa jak „ręce podtrzymujące piersi” – zapobiega podskakiwaniu, ale nie spłaszcza biustu. Efekt? Biegając będziemy czuły się swobodnie, a przy tym wyglądały seksownie i unikniemy bólu po ćwiczeniach. Czy można chcieć czegoś więcej?
Panache Sport to najlepsza na rynku oferta dla kobiet interesujących się sportem i rekreacją o rozmiarze D-H już od 60 cm pod biustem. Biustonosz sportowy Panache Sport zapewnia każdej z piersi idealne podtrzymanie i stabilność, redukując jednocześnie ruch w jakimkolwiek kierunku. Doskonale sprawdza się w każdej dyscyplinie sportowej. Wyposażony w niewyczuwalne fiszbiny, otoczone silikonem dla zwiększenia komfortu noszenia, nadaje piersiom idealny kształt. Po rygorystycznych testach udowodniono, że ogranicza on podskakiwanie piersi aż o 83 procent! Oferta konkurencji tylko o 65.
Jakość biustonosza Panache Sport została potwierdzona przez Progressive Sport Technologies – światowego lidera w badaniach i testowaniu nowych technologii sportowych.
 
Film niedostęny

NEWSLETTER

Chcesz być na bierząco z nowościami w naszym sklepie? Zostaw swój adres e-mail poniżej a my powiadomimy Cię o nadchodzących promocjach.

Producenci