Gdzie jesteś? Biustonosz dla Nastolatki

NIKA BRA-FITING: Biustonosz dla Nastolatki

Czy  nosić biustonosz?
Temat jest złożony.
 
Otóż, piersi rosną do 22 roku życia, a rozwijać zaczynają się, już od około 8 roku życia. Jeżeli dziewczynka uprawia sport typu jeździectwo, sztuki walki, bieganie i inne związane z ruchem, a piersi się kształtują i przy ruchach góra-dół, góra-dół –BOLĄ to powinna, mieć podtrzymanie.
 
Odpowiednio dopasowany biustonosz, zatrzyma, na czas uprawiania sportu- PIERSI.
POWINNYŚMY (matki córki) zwrócić też uwagę, na to, co jemy.
Wysiłek fizyczny, pozbawia nas, płynów, wielu witamin i minerałów, które trzeba uzupełniać. Oczywiście, naturalne, jeżeli to możliwe. Dla piersi oraz całego naszego ciała i organizmu jest potrzebny kolagen, który trzyma nasze ciało w sprężystości. Kolagen, znajduję się w galaretach, który otrzymujemy z wygotowanych nóżek świńskich albo kurzych.
Pionierem w biustonoszach jest brytyjska  firma Panache (ponad 30 lat na rynku i ponad trzydzieści krajów świata). Również  polska firma  Corin, która wraz z naukowcami Politechniki Łódzkiej i prof. Markiem Zadrożnym- kierownikiem Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, przeprowadziła badania naukowe, których celem było stworzenie wyjątkowo wygodnego i bezpiecznego dla zdrowia kobiety biustonosza.
 
Wracając, do nastolatek i sportu, jeżeli piersi, NIE BOLĄ, nie muszą nosić biustonosza, ale jeżeli odczuwają dyskomfort,  to na czas, uprawiania sportu, powinny założyć biustonosz, aby piersi nie podskakiwały i nie rozciągały się. Oczywiście, wybór należy do samych dziewcząt. Biustonosz, to profilaktyka, na zasadzie-LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ . Dopasowanie biustonosza, powinno być konsultowane z brafitterką za każdym razem kiedy biust się powiększa.
 
Zabezpieczamy kaskiem głowę, jadąc na rowerze, czy szusując na nartach. Przy jeździectwie konnym, biegach, skakaniu oraz innych intensywnych ćwiczeniach - JEŻELI PIERSI BOLĄ, zakładamy kask na piersi (BIUSTONOSZ).  Anatomiczny kształt piersi i odpowiedni rozstaw miseczek zatrzymuje część drgań piersi.
 
Przez lata spędzone w przymierzalni, widzę, co dzieje się, z ciałem kobiet oraz ich kształtami. Tyją- chudną. Raz jest rozmiar np. 44 potem 38 i takie wahania trwają, a ciało i skóra muszą nadążać. Tylko jak? To wyzwanie dla organizmu, który MUSI dawać radę.
Kiedy piersi bolą to sygnał, że więzadła Coopera  zaczynają  się rozciągać, jeżeli będą one podtrzymane w odpowiednio dopasowanym biustonoszu ból ustanie, a piersi nie zmienią swojej kondycji na gorszą.
 
Prawo fizyki oraz prawo grawitacji są bezlitosne, po prostu istnieją. W związku z tym powinnyśmy (matki, nastolatki) umiejętnym podejściem do swojego ciała, zatrzymać biust chociaż na czas uprawiania sportu. Mówi się, że „Potrzeba matką wynalazków”, to po co eksperymentować skoro już wynaleziono BIUSTONOSZ,trzeba po prostu go dobrać i używać w razie potrzeby „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dlatego dbajmy o nastoletnie piersi, aby później, w wieku 30/40 lat itd. Nie zastanawiać się DLACZEGO?
 
Proponuję chwilę refleksji i zastanowienia.
- czy chcę?
- czy powinnam?
- czy nie chce mi się?
- czy nosić biustonosz czy nie? 
Tak naprawdę zależy to od wielkości piersi i ich kondycji oraz INDYWIDUALNEGO podejścia. 
 
Już w starożytności powstały pierwsze biustonosze dla kobiet, które odczuwały boleści piersi podczas uprawiania sportu. Najważniejszą z nich była opaska zwana „adpodesmos”.
 
 
 

Film niedostępny

 

NEWSLETTER

Chcesz być na bierząco z nowościami w naszym sklepie? Zostaw swój adres e-mail poniżej a my powiadomimy Cię o nadchodzących promocjach.

Producenci