Gdzie jesteś? Biustonosz dla kobiet w ciąży i karmiących

NIKA BRA-FITING: Biustonosz dla kobiet w ciąży i karmiących

 

Czy dla każdej z Was wygląd i kondycja Waszych piersi jest ważna?


NAJPIĘKNIEJSZE BIUSTY TO BIUSTY KOBIET W CIĄŻY! 


W ciąży biusty zmieniają swój kształt przygotowując się do karmienia. Stają się większe, jędrniejsze, krągłe oraz doskonale wypełniają dekold. W utrzymaniu piersi w dobrej formie podczas ciąży, po porodzie oraz po okresie laktacji niezbędny jest prawidłowo dobrany biustonosz!
Więzadła Coopera(włókna kolagenowe) są to spirale, które idą od obojczyka do środka piersi i od podbiuścia do środka sutka. Kiedy nie mają one wystarczającego podtrzymania spirale te rozciągają się co powoduje że nasze piersi stają się obwisłe i noszone są na wysokości łokcia..
Wahania wielkościowe biustu "MAM" zaczynają się na początku ciąży do rozwiązania. Od pierwszego dnia życia dziecka do trzeciego miesiąca. Następnie biust i pokarm normują się. Kiedy pokarm przybiera piersi powiększają się, kiedy dziecko się naje piersi się zmniejszają. Skóra i stan piersi starają się do tego dopasować i w tym momencie jeżeli nie mają odpowiedniego podtrzymania włókna kolagenowe rozciągają się. Cały okres ciąży cały czas laktacji i 6 miesięcy po laktacji chodzimy i śpimy w staniku!

 


JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI BIUSTONOSZ NA CIĄŻĘ?

Kupując biustonosz na ciążę zapinamy go na ostatnią haftkę zostawiając sobie „rezerwę” na ewentualne powiększenie się obwodu. W trakcie ciąży i rośnięcia brzuszka zaczynamy się pomału przepinać dochodząc do pierwszej haftki z brzegu. Po porodzie postępujemy w odwrotny sposób czyli przepinamy się od ostatniej haftki do pierwszej. Biustonosz w obwodzie nie powinien być zbyt luźny, nie powinien również uciskać. Powinien stanowić odpowiednie podtrzymanie dla piersi. Obwód musi być precyzyjnie wyważony. Stanik do karmienia powinien być dobierany w ósmym miesiącu ciąży z lekkim luzem ponieważ piersi przygotowując się do karmienia zwiększają swoja objętość o rozmiar lub dwa. Należy uwzględnić w miseczce miejsce na wkładkę laktacyjną.
Drogie Mamy oraz przyszłe mamy zachęcamy Was gorąco do dbania o swoje biusty w czasie ciąży laktacji i po laktacji, aby po tym okresie pozostały one w świetnej kondycji.

 

 

NEWSLETTER

Chcesz być na bierząco z nowościami w naszym sklepie? Zostaw swój adres e-mail poniżej a my powiadomimy Cię o nadchodzących promocjach.

Producenci