Gdzie jesteś? Biustonosz Codzienny

NIKA BRA-FITING: Biustonosz Codzienny

Jak prawidłowo dobrać biustonosz codzienny?

Brafitting - z języka angielskiego "bra" – biustonosz, "fit" – dopasować/przymierzać. Więc jest to dopasowanie biustonosz do rozmiaru, kształtu i konsystencji piersi. Ale także trzeba pamiętać o tym, że biustonoszy jest wiele i każdy jest nieco innego modelu. Zatem dodatkowo dopasowujemy biustonosz nie tylko pod względem rozmiaru piersi, ale także modelu biustonosza. Pamiętajmy, że każdy biust jest inny i to, że mamy taki sam rozmiar, jak koleżanka, nie daje gwarancji, że ten sam model stanika będzie leżał na nas obu równie dobrze.

 

Dobierając swój biustonosz powinnyśmy znać swój prawidłowy rozmiar. 

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat obejrzyj poniższy film 

 

 

Film niedostępny.

 

 

Czym tak na prawdę charakteryzuje się dobrze dobrany stanik i jak go rozpoznać? Wiele Pań spędza dużo godzin na forach Internetowych, szukając odpowiedzi na to pytanie.

Prawidłowo dopasowany biustonosz powinien przez wszystkim dawać uczucie podtrzymania biustu i odciążenia, a tym samym być wygodny.

Co jeszcze jest istotne:

  • mostek powinien przylegać do ciała
  • zapięcie z tyłu powinno być mniej więcej na linii równej z mostkiem, czyli obwód stanika (tzw. podbiuście) ustawiony na linii poziomej
  • obwód biustonosza to fundament, który utrzymuje biust na swoim miejscu w ciągu dnia, więc nie powinien być luźny, a zapięty w miarę ciasno
  • fiszbiny są umiejscowione tuż tuż pod piersią
  • fiszbiny okalają cały biust nie wżynając się w piersi
  • piersi nie wypływają z miseczek 
  • miseczka nie przecina piersi na pół
  • ramiączka nie wpijają się w ramiona - są luźne, ale nie spadają
  • w dobrze dopasowanym biustonoszu biust wygląda zdrowo, pięknie i atrakcyjnie

Pamiętajmy, że dobrze dopasowany biustonosz to przede wszystkim kwestia zdrowia każdej kobiety. 

Źle dopasowany może powodować przeróżne dolegliwości - od bólów głowy, bólów pleców, karku, sztywnienie rąk, poprzez zatory w przepływie limfy, otorbienia w tkance tłuszczowej biustu, guzki, a nawet zmiany, których każda by z nas nie chciała.

 

Obejrzyj także "Idealny stanik na każdy dzień":

 

NEWSLETTER

Chcesz być na bierząco z nowościami w naszym sklepie? Zostaw swój adres e-mail poniżej a my powiadomimy Cię o nadchodzących promocjach.

Producenci